BMW S 1000 XR: specificaties en vergelijking
BMW S 1000 XR (sporttoerer, vanaf 2024): motorblok van 999 cc, 125,1 kW / 170 pk, 227 kg (rijklaar gewicht), zithoogte 850 mm. Rijbewijs: alleen A.
Ook geschreven als: BMW S1000XR
BMW S 1000 XR vergelijken met een model naar keuze
Typ een merk of model. De tabel verschijnt zodra je het tweede model kiest.
Generaties
2e generatie (vanaf 2024)
| Bouwjaren | vanaf 2024 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 999 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 125,1 kW / 170 pk |
| Koppel | 114 Nm bij 9250 tpm |
| Gewicht | 227 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 850 mm (laag zadel 790 mm) |
| Veerweg | voor 150 mm, achter 150 mm |
| Max. laadvermogen | 223 kg (bestuurder, passagier, bagage) |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 20 l |
| Verbruik | 6,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 260 km |
| Nieuwprijs (officiële Duitse prijslijst) | € 19.850 |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 15.700 - € 17.900 |
2e generatie (2020-2023)
| Bouwjaren | 2020-2023 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 999 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 121 kW / 165 pk |
| Koppel | 114 Nm bij 9250 tpm |
| Gewicht | 226 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 840 mm |
| Veerweg | geen gegevens |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 20 l |
| Verbruik | 6,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 260 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 13.100 - € 15.200 |
1e generatie Euro 4 (2017-2019)
| Bouwjaren | 2017-2019 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 999 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 121 kW / 165 pk |
| Gewicht | 228 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 840 mm |
| Veerweg | geen gegevens |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 20 l |
| Verbruik | 6,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 260 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 11.100 - € 12.400 |
1e generatie (2015-2016)
| Bouwjaren | 2015-2016 |
|---|---|
| Type | Sporttoerer |
| Rijbewijs | alleen A |
| Motorblok | 999 cc, 4 cil. |
| Vermogen | 118 kW / 160 pk |
| Gewicht | 228 kg (rijklaar gewicht) |
| Zithoogte | 840 mm |
| Veerweg | voor 150 mm, achter 140 mm |
| Max. laadvermogen | geen gegevens |
| ABS | ABS |
| Aandrijving / versnellingsbak | ketting, handgeschakeld |
| Tank | 20 l |
| Verbruik | 6,8 l/100 km |
| Actieradius op één tank | 260 km |
| Tweedehandsprijs (schatting) | € 10.700 - € 11.200 |
Waarom het de moeite waard is
- Soepel, voorspelbaar vermogen
- Comfortabele zitpositie
- Moderne elektronica
- Goede windbescherming
Zwakke punten
- Dure onderdelen
- Hoge zithoogte: 850 mm of meer - zie "Kom je met je voeten aan de grond?"
Wat je moet controleren als je tweedehands koopt
- Onderhoudsboekje: stempels en facturen
- Elektrische stekkers: corrosie, verlichting, schakelaars
- Achtervering: speling, droge lagers
Vergelijkbare modellen
- Ducati Multistrada V4 RS 1103 cc · 132 kW · zithoogte 840 mm
- Suzuki GSX-S1000GT 999 cc · 112 kW · zithoogte 810 mm
- Suzuki GSX-S1000GX 999 cc · 112 kW · zithoogte 845 mm
- Honda CB1000GT 1000 cc · 110 kW · zithoogte 825 mm
- BMW M 1000 XR 999 cc · 148 kW · zithoogte 850 mm
- Kawasaki Ninja 1000SX 1043 cc · 104 kW · zithoogte 820 mm
- KTM 1290 Super Duke GT 1301 cc · 127 kW · zithoogte 835 mm
- Bimota Tesi H2 Tera 998 cc · 147 kW · zithoogte 820 mm
Vragen
Is de BMW S 1000 XR geschikt voor het A2-rijbewijs?
Nee: 125,1 kW is meer dan 70 kW, dus begrenzen voor A2 kan niet. Hiervoor heb je een rijbewijs A nodig.
Wat is de zithoogte van de BMW S 1000 XR?
850 mm (laag zadel 790 mm). Of je met je voeten aan de grond komt, hangt ook af van de breedte van het zadel: de motorzoeker schat dat in op basis van je lengte en binnenbeenlengte.
Hoeveel weegt de BMW S 1000 XR?
227 kg (rijklaar gewicht).
Hoeveel verbruikt de BMW S 1000 XR en wat is de actieradius?
Ongeveer 6,8 l/100 km; met de tank van 20 l kom je zo'n 260 km ver voordat het reservelampje gaat branden.
Specificaties van fabrikanten en testbronnen; prijzen zijn schattingen. Controleer altijd het exemplaar dat je koopt.