Fantic Caballero Rally 500: τεχνικά χαρακτηριστικά και σύγκριση
Fantic Caballero Rally 500 (retro / κλασική, από το 2025): κινητήρας 463 cc, 32 kW / 44 PS, 150 kg (ξηρό βάρος), ύψος σέλας 860 mm. Δίπλωμα: A2.
Fantic Caballero Rally 500: σύγκριση με οποιοδήποτε μοντέλο
Πληκτρολογήστε μάρκα ή μοντέλο. Ο πίνακας ανοίγει μόλις επιλέξετε το δεύτερο μοντέλο.
Γενιές
2025 new engine (από το 2025)
| Έτη | από το 2025 |
|---|---|
| Τύπος | Retro / κλασική |
| Δίπλωμα | A2 |
| Κινητήρας | 463 cc, 1 κύλ. |
| Ισχύς | 32 kW / 44 PS |
| Ροπή | 42 Nm στις 7000 σ.α.λ. |
| Βάρος | 150 kg (ξηρό βάρος) |
| Ύψος σέλας | 860 mm |
| Διαδρομή ανάρτησης | εμπρός 200 mm, πίσω 200 mm |
| Μέγιστο φορτίο | χωρίς στοιχεία |
| ABS | ABS |
| Μετάδοση / κιβώτιο | αλυσίδα, χειροκίνητο |
| Ρεζερβουάρ | 12 l |
| Κατανάλωση | 4,2 l/100 km |
| Αυτονομία με ένα ρεζερβουάρ | 250 km |
| Τιμή καινούργιου (επίσημος τιμοκατάλογος Πολωνίας, με μετατροπή) | 7.800 € |
| Τιμή μεταχειρισμένου (εκτίμηση) | 6.600 € - 7.000 € |
Γενιά 2019-2024
| Έτη | 2019-2024 |
|---|---|
| Τύπος | Retro / κλασική |
| Δίπλωμα | A2 |
| Κινητήρας | 449 cc, 1 κύλ. |
| Ισχύς | 29,4 kW / 40 PS |
| Ροπή | 43 Nm στις 6000 σ.α.λ. |
| Βάρος | 150 kg (ξηρό βάρος) |
| Ύψος σέλας | 845 mm |
| Μέγιστο φορτίο | χωρίς στοιχεία |
| ABS | ABS |
| Μετάδοση / κιβώτιο | αλυσίδα, χειροκίνητο |
| Ρεζερβουάρ | 12 l |
| Κατανάλωση | 4 l/100 km |
| Αυτονομία με ένα ρεζερβουάρ | 260 km |
| Τιμή μεταχειρισμένου (εκτίμηση) | 5.300 € - 6.800 € |
Γιατί αξίζει
- Χαλίκι και απλοί χωματόδρομοι
Τι να προσέξετε
- Μικρό δίκτυο συνεργατών
- Αισθητοί κραδασμοί
- Ψηλή σέλα: 850 mm και πάνω - δείτε "Φτάνουν τα πόδια σας στο έδαφος;"
Τι να ελέγξετε σε μεταχειρισμένο
- Ιστορικό σέρβις: σφραγίδες και τιμολόγια
- Αλυσίδα και γρανάζια: χαλαρότητα, κολλημένοι κρίκοι, μυτερά δόντια
- Ηλεκτρικά βύσματα: οξείδωση, φώτα, διακόπτες
Παρόμοια μοντέλα
- Fantic Caballero Scrambler 500 463 cc · 32 kW · σέλα 820 mm
- Herald Brute 500 449 cc · 32 kW · σέλα 835 mm
- Fantic Caballero Flat Track 500 449 cc · 29 kW · σέλα 845 mm
- Honda CL500 471 cc · 34 kW · σέλα 790 mm
- Triumph Scrambler 400 X 398 cc · 29 kW · σέλα 835 mm
- Benelli Leoncino 500 500 cc · 35 kW · σέλα 785 mm
- Macbor Eight Mile 500 Street 471 cc · 34 kW · σέλα 790 mm
- Macbor Eight Mile 500 SCR 471 cc · 35 kW · σέλα 820 mm
Συχνές ερωτήσεις
Είναι το μοντέλο Fantic Caballero Rally 500 συμβατό με δίπλωμα A2;
Ναι: τα 32 kW είναι μέσα στο όριο των 35 kW του διπλώματος A2. Το A2 απαιτεί επίσης λόγο ισχύος προς βάρος κάτω από 0,2 kW/kg, οπότε ελέγξτε αυτόν τον αριθμό στα έγγραφα του οχήματος που αγοράζετε.
Ποιο είναι το ύψος σέλας του μοντέλου Fantic Caballero Rally 500;
860 mm. Το αν πατάτε στο έδαφος εξαρτάται και από το πλάτος της σέλας: το εργαλείο αναζήτησης το εκτιμά από το ύψος σας και το εσωτερικό μήκος ποδιού σας.
Πόσο ζυγίζει το μοντέλο Fantic Caballero Rally 500;
150 kg (ξηρό βάρος).
Τι κατανάλωση και αυτονομία έχει το μοντέλο Fantic Caballero Rally 500;
Περίπου 4,2 l/100 km. Με ρεζερβουάρ 12 l αυτό σημαίνει περίπου 250 km πριν ανάψει η ένδειξη ρεζέρβας.
Στοιχεία από κατασκευαστές και δοκιμές. Οι τιμές είναι εκτιμήσεις. Ελέγξτε το συγκεκριμένο όχημα πριν το αγοράσετε.