Yamaha XJR1300: technické údaje a srovnání
Yamaha XJR1300 (retro / klasik, 2015-2017): motor 1251 cm³, 72 kW / 98 k, 240 kg (pohotovostní), výška sedla 829 mm. Řidičské oprávnění: jen A.
Také se píše: Yamaha XJR 1300
Yamaha XJR1300: porovnat s libovolným modelem
Yamaha XJR13002015-2017 · 1251 cm³ · 72 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
Nové provedení 2015 (Euro 3) (2015-2017)
| Ročníky | 2015-2017 |
|---|---|
| Typ | Retro / klasik |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1251 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 72 kW / 98 k |
| Hmotnost | 240 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 829 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 120 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14,5 l |
| Spotřeba | 6 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 210 km |
| Cena ojetého (odhad) | 174 000 Kč - 193 000 Kč |
2007 injection (Euro 3) (2007-2014)
| Ročníky | 2007-2014 |
|---|---|
| Typ | Retro / klasik |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1251 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 72 kW / 98 k |
| Hmotnost | 245 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 795 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 130 mm, vzadu 120 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 21 l |
| Spotřeba | 6 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 300 km |
| Cena ojetého (odhad) | 126 000 Kč - 181 000 Kč |
Facelift 2002 (karburátor) (2002-2006)
| Ročníky | 2002-2006 |
|---|---|
| Typ | Retro / klasik |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1251 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 72,3 kW / 98 k |
| Hmotnost | 251 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 790 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 21 l |
| Spotřeba | 6,2 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 290 km |
| Cena ojetého (odhad) | 126 000 Kč - 155 000 Kč |
Generace 1999-2001
| Ročníky | 1999-2001 |
|---|---|
| Typ | Retro / klasik |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1251 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 78 kW / 106 k |
| Hmotnost | 254 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 795 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 21 l |
| Spotřeba | 6,5 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 280 km |
| Cena ojetého (odhad) | 100 000 Kč - 111 000 Kč |
Proč za to stojí
- Osvědčený, spolehlivý motor
- Plynulý, předvídatelný výkon
- Obrovský výběr příslušenství
Na co si dát pozor
- Krátký dojezd, časté tankování
- Těžký: 230 kg a více
Co zkontrolovat u ojetého
- Spojka: prokluzuje pod zátěží, tuhá páčka
- Servisní historie: razítka a faktury
- Koroze: rám, výfuk, šrouby
Podobné motocykly
- BMW R nineT 1170 cm³ · 81 kW · sedlo 785 mm
- Triumph Thruxton 1200 cm³ · 77 kW · sedlo 810 mm
- BMW R nineT Scrambler 1170 cm³ · 81 kW · sedlo 820 mm
- Honda CB1100 1140 cm³ · 66 kW · sedlo 795 mm
- BMW R nineT Urban G/S 1170 cm³ · 81 kW · sedlo 850 mm
- BMW R nineT Pure 1170 cm³ · 81 kW · sedlo 805 mm
- Ducati Scrambler 1100 1079 cm³ · 63 kW · sedlo 810 mm
- Norton Commando 961 Sport / Cafe Racer 961 cm³ · 60 kW · sedlo 813 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha XJR1300 podmínky pro skupinu A2?
Ne: 72 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.
Jakou výšku sedla má Yamaha XJR1300?
829 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha XJR1300?
240 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha XJR1300?
Asi 6 l/100 km; s nádrží 14,5 l je to zhruba 210 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.