Yamaha WR125R: technické údaje a srovnání
Yamaha WR125R (enduro, od roku 2026): motor 125 cm³, 10,7 kW / 15 k, 138 kg (pohotovostní), výška sedla 875 mm. Řidičské oprávnění: A1 / 125.
Také se píše: Yamaha WR 125 R
Yamaha WR125R: porovnat s libovolným modelem
Yamaha WR125Rod roku 2026 · 125 cm³ · 11 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
2026 (new, 4-valve VVA) (od roku 2026)
| Ročníky | od roku 2026 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A1 / 125 |
| Motor | 125 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 10,7 kW / 15 k |
| Točivý moment | 11,3 Nm při 6500 ot./min |
| Hmotnost | 138 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 875 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 215 mm, vzadu 187 mm |
| Max. zatížení | 160 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 8,1 l |
| Spotřeba | 2,3 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 310 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 121 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 109 000 Kč |
Generace 2009-2016
| Ročníky | 2009-2016 |
|---|---|
| Typ | Enduro |
| Oprávnění | A1 / 125 |
| Motor | 125 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 11 kW / 15 k |
| Hmotnost | 133 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 930 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 8,5 l |
| Spotřeba | 2,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 260 km |
| Cena ojetého (odhad) | 69 000 Kč - 99 000 Kč |
Proč za to stojí
- Velmi nízká spotřeba
- Levný a jednoduchý servis
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Lehký: do 150 kg (140 kg na sucho)
Na co si dát pozor
- V dálničních rychlostech se trápí
- Vysoké sedlo: 850 mm a více - viz část "Dosáhnete nohama na zem?"
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
Podobné motocykly
- Beta RR 125 LC 4T 125 cm³ · 11 kW · sedlo 920 mm
- Aprilia RX 125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 905 mm
- Beta RR 125 2T Enduro 125 cm³ · 11 kW · sedlo 930 mm
- Rieju Aventura 125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 780 mm
- Romet CRS 125 124 cm³ · 11 kW · sedlo 890 mm
- Sinnis SM-XE 125 124 cm³ · 11 kW · sedlo 885 mm
- QJ Motor COV 125 X 125 cm³ · 11 kW · sedlo 920 mm
- QJ Motor SRT 125 DX 125 cm³ · 11 kW · sedlo 860 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha WR125R podmínky pro skupinu A2?
Ano: 10,7 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Yamaha WR125R?
875 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha WR125R?
138 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha WR125R?
Asi 2,3 l/100 km; s nádrží 8,1 l je to zhruba 310 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.