Yamaha Niken GT: technické údaje a srovnání
Yamaha Niken GT (sportovně cestovní, od roku 2023): motor 890 cm³, 84,6 kW / 115 k, 270 kg (pohotovostní), výška sedla 825 mm. Řidičské oprávnění: jen A.
Yamaha Niken GT: porovnat s libovolným modelem
Yamaha Niken GTod roku 2023 · 890 cm³ · 85 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
890 cc (od roku 2023)
| Ročníky | od roku 2023 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 890 cm³, 3 vál. |
| Výkon | 84,6 kW / 115 k |
| Točivý moment | 90,7 Nm při 7000 ot./min |
| Hmotnost | 270 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 825 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 110 mm, vzadu 125 mm |
| Max. zatížení | 191 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 18 l |
| Spotřeba | 5,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 270 km |
| Cena ojetého (odhad) | 366 000 Kč - 440 000 Kč |
847 cc (2019-2022)
| Ročníky | 2019-2022 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 847 cm³, 3 vál. |
| Výkon | 85 kW / 116 k |
| Točivý moment | 87,5 Nm při 8500 ot./min |
| Hmotnost | 263 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 835 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 110 mm, vzadu 125 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 18 l |
| Spotřeba | 5,9 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 270 km |
| Cena ojetého (odhad) | 301 000 Kč - 351 000 Kč |
Proč za to stojí
- Motor se skutečným charakterem
- Moderní elektronika
- Dobrá ochrana před větrem
- Snadná montáž zavazadel
Na co si dát pozor
- Drahé díly
- Drahé pojištění
- Těžký: 230 kg a více
Co zkontrolovat u ojetého
- Ložiska hlavy řízení: řízení zadrhává nebo má vůli
- Těsnění vidlice (gufera): olejový film na trubkách vidlice
- Elektrické konektory: koroze, světla, přepínače
Podobné motocykly
- Yamaha Tracer 9 890 cm³ · 88 kW · sedlo 845 mm
- BMW F900XR 895 cm³ · 77 kW · sedlo 820 mm
- Yamaha Tracer 9 GT 890 cm³ · 88 kW · sedlo 845 mm
- Yamaha Tracer 900 847 cm³ · 85 kW · sedlo 845 mm
- Yamaha Tracer 9 GT+ 890 cm³ · 88 kW · sedlo 845 mm
- Yamaha Tracer 9 GT Y-AMT 890 cm³ · 88 kW · sedlo 845 mm
- Yamaha Tracer 9 Y-AMT 890 cm³ · 88 kW · sedlo 845 mm
- Triumph Tiger Sport 800 798 cm³ · 85 kW · sedlo 835 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha Niken GT podmínky pro skupinu A2?
Ne: 84,6 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.
Jakou výšku sedla má Yamaha Niken GT?
825 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha Niken GT?
270 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha Niken GT?
Asi 5,8 l/100 km; s nádrží 18 l je to zhruba 270 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.