Yamaha FJR1300: technické údaje a srovnání
Yamaha FJR1300 (sportovně cestovní, 2016-2020): motor 1298 cm³, 107,5 kW / 146 k, 289 kg (pohotovostní), výška sedla 805 mm. Řidičské oprávnění: jen A.
Také se píše: Yamaha FJR 1300
Yamaha FJR1300: porovnat s libovolným modelem
Yamaha FJR13002016-2020 · 1298 cm³ · 108 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
4. generace (2016, 6-speed, Euro 4) (2016-2020)
| Ročníky | 2016-2020 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1298 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 107,5 kW / 146 k |
| Točivý moment | 138 Nm při 7000 ot./min |
| Hmotnost | 289 kg (pohotovostní), verze YCC-S 296 kg |
| Výška sedla | 805 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | kardan, manuální |
| Nádrž | 25 l |
| Spotřeba | 5,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 370 km |
| Cena ojetého (odhad) | 280 000 Kč - 344 000 Kč |
3. generace (2013, LED, ride-by-wire) (2013-2015)
| Ročníky | 2013-2015 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1298 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 107,5 kW / 146 k |
| Hmotnost | 289 kg (pohotovostní), verze YCC-S 296 kg |
| Výška sedla | 805 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | kardan, manuální |
| Nádrž | 25 l |
| Spotřeba | 5,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 370 km |
| Cena ojetého (odhad) | 256 000 Kč - 284 000 Kč |
Generace 2001-2005
| Ročníky | 2001-2005 |
|---|---|
| Typ | Sportovně cestovní |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1298 cm³, 4 vál. |
| Výkon | 107 kW / 145 k |
| Hmotnost | 289 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 805 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS na přání |
| Pohon / převodovka | kardan, manuální |
| Nádrž | 25 l |
| Spotřeba | 5,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 370 km |
| Cena ojetého (odhad) | 179 000 Kč - 220 000 Kč |
Proč za to stojí
- Pohodlný posed
- Stabilní na dálnici
- Dobrá ochrana před větrem
- Moderní elektronika
- Dlouhý dojezd (350 km a více)
Na co si dát pozor
- Drahé pojištění
- Těžký: 230 kg a více
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Spojka: prokluzuje pod zátěží, tuhá páčka
- Elektrické konektory: koroze, světla, přepínače
Podobné motocykly
- BMW R 1250 RS 1254 cm³ · 100 kW · sedlo 820 mm
- Ducati Multistrada 1260 1262 cm³ · 116 kW · sedlo 825 mm
- KTM 1290 Super Duke GT 1301 cm³ · 127 kW · sedlo 835 mm
- Honda VFR1200F 1237 cm³ · 127 kW · sedlo 815 mm
- BMW R 1200 RS 1170 cm³ · 92 kW · sedlo 820 mm
- Kawasaki Ninja 1000SX 1043 cm³ · 104 kW · sedlo 820 mm
- Kawasaki Z1000SX 1043 cm³ · 105 kW · sedlo 815 mm
- Suzuki Hayabusa 1340 cm³ · 140 kW · sedlo 800 mm
Časté otázky
Splňuje Yamaha FJR1300 podmínky pro skupinu A2?
Ne: 107,5 kW je víc než 70 kW, takže tento motocykl pro skupinu A2 omezit nelze. Potřebujete řidičské oprávnění skupiny A.
Jakou výšku sedla má Yamaha FJR1300?
805 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Yamaha FJR1300?
289 kg (pohotovostní), verze YCC-S 296 kg.
Jakou spotřebu a dojezd má Yamaha FJR1300?
Asi 5,8 l/100 km; s nádrží 25 l je to zhruba 370 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.