TVS RTX 300: technické údaje a srovnání
TVS RTX 300 (adventure, od roku 2026): motor 299 cm³, 26,5 kW / 36 k, 170 kg (suchá), výška sedla 835 mm. Řidičské oprávnění: A2.
Také se píše: TVS RTX300
TVS RTX 300: porovnat s libovolným modelem
TVS RTX 300od roku 2026 · 299 cm³ · 27 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Technické údaje
Generace od roku 2026
| Ročníky | od roku 2026 |
|---|---|
| Typ | Adventure |
| Oprávnění | A2 |
| Motor | 299 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 26,5 kW / 36 k |
| Točivý moment | 28,5 Nm při 7000 ot./min |
| Hmotnost | 170 kg (suchá) |
| Výška sedla | 835 mm |
| Zdvih odpružení | bez údajů |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 12,5 l |
| Spotřeba | 3,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 290 km |
| Cena nového (IT), přepočteno | 119 000 Kč |
Proč za to stojí
- Moderní elektronika
- Zvládne šotolinu i lehký terén
- Snadná montáž zavazadel
- Velmi nízká spotřeba
Na co si dát pozor
- Malá síť prodejců
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Stopy po pádu: konce řídítek, páčky, stupačky, odřené kryty
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
Podobné motocykly
- BMW G 310 GS 313 cm³ · 25 kW · sedlo 835 mm
- Kawasaki Versys-X 300 296 cm³ · 29 kW · sedlo 815 mm
- Moto Morini Kanguro Rally 300 300 cm³ · 25 kW · sedlo 880 mm
- Moto Morini Kanguro 300 300 cm³ · 25 kW · sedlo 880 mm
- Rieju Aventura Rally 307 293 cm³ · 25 kW · sedlo 890 mm
- Voge 300 Rally 292 cm³ · 21 kW · sedlo 905 mm
- Beta Alp X 348 cm³ · 26 kW · sedlo 855 mm
- Benelli BKX 300 292 cm³ · 21 kW · sedlo 860 mm
Časté otázky
Splňuje TVS RTX 300 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 26,5 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má TVS RTX 300?
835 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží TVS RTX 300?
170 kg (suchá).
Jakou spotřebu a dojezd má TVS RTX 300?
Asi 3,8 l/100 km; s nádrží 12,5 l je to zhruba 290 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.