Romet Division 125: technické údaje a srovnání
Romet Division 125 (naked bike, od roku 2025): motor 125 cm³, 9,9 kW / 13 k, 139 kg, výška sedla 845 mm. Řidičské oprávnění: A1 / 125.
Romet Division 125: porovnat s libovolným modelem
Romet Division 125od roku 2025 · 125 cm³ · 10 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
MY2025 Euro 5+ (od roku 2025)
| Ročníky | od roku 2025 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | A1 / 125 |
| Motor | 125 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 9,9 kW / 13 k |
| Točivý moment | 9,25 Nm při 7500 ot./min |
| Hmotnost | 139 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 845 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 2,4 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 510 km |
| Cena ojetého (odhad) | 39 000 Kč - 47 000 Kč |
Generace 2016-2024
| Ročníky | 2016-2024 |
|---|---|
| Typ | Naked bike |
| Oprávnění | A1 / 125 |
| Motor | 124 cm³, 1 vál. |
| Výkon | 8,5 kW / 12 k |
| Hmotnost | 144 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá) |
| Výška sedla | 790 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | bez ABS |
| Pohon / převodovka | řetěz, manuální |
| Nádrž | 14 l |
| Spotřeba | 2,4 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 510 km |
| Cena ojetého (odhad) | 32 000 Kč - 48 000 Kč |
Proč za to stojí
- Velmi nízká spotřeba
- Levný a jednoduchý servis
- Velká nabídka ojetých motocyklů
- Obratný v provozu
- Dlouhý dojezd (350 km a více)
- Lehký: do 150 kg (140 kg na sucho)
Na co si dát pozor
- Slabší zpracování
- V dálničních rychlostech se trápí
- Jednoduché, levné odpružení
Co zkontrolovat u ojetého
- Řetěz, pastorek a rozeta: vůle, ztuhlé články, zahnuté zuby
- Elektrické konektory: koroze, světla, přepínače
- Baterie a dobíjení: svižné, jisté startování
Podobné motocykly
- Yamaha MT-125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 810 mm
- Kawasaki Z125 125 cm³ · 10 kW · sedlo 815 mm
- Honda CB125R 125 cm³ · 11 kW · sedlo 816 mm
- KTM 125 Duke 125 cm³ · 11 kW · sedlo 800 mm
- Suzuki GSX-S125 125 cm³ · 11 kW · sedlo 785 mm
- Zontes ZT125-G1 125 cm³ · 11 kW · sedlo 795 mm
- Voge 125R 125 cm³ · 11 kW · sedlo 795 mm
- Zontes ZT125-U 124 cm³ · 11 kW · sedlo 790 mm
Časté otázky
Splňuje Romet Division 125 podmínky pro skupinu A2?
Ano: 9,9 kW se vejde do limitu skupiny A2 (35 kW). Skupina A2 navíc vyžaduje poměr výkonu a hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, proto si tento údaj ověřte v dokladech motocyklu, který kupujete.
Jakou výšku sedla má Romet Division 125?
845 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží Romet Division 125?
139 kg (neuvedeno, zda pohotovostní, nebo suchá).
Jakou spotřebu a dojezd má Romet Division 125?
Asi 2,4 l/100 km; s nádrží 14 l je to zhruba 510 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.