BMW R 18: technické údaje a srovnání
BMW R 18 (cruiser, od roku 2025): motor 1802 cm³, 67 kW / 91 k, 345 kg (pohotovostní), výška sedla 720 mm. Řidičské oprávnění: A2 s omezením výkonu.
Také se píše: BMW R18
BMW R 18: porovnat s libovolným modelem
BMW R 18od roku 2025 · 1802 cm³ · 67 kW
Zadejte značku nebo model. Tabulka se otevře, jakmile vyberete druhý motocykl.
Generace
2025 (od roku 2025)
| Ročníky | od roku 2025 |
|---|---|
| Typ | Cruiser |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 1802 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 67 kW / 91 k |
| Točivý moment | 163 Nm při 3000 ot./min |
| Hmotnost | 345 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 720 mm |
| Zdvih odpružení | vpředu 120 mm, vzadu 90 mm |
| Max. zatížení | 215 kg (jezdec, spolujezdec, zavazadla) |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | kardan, manuální |
| Nádrž | 16 l |
| Spotřeba | 6,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 200 km |
| Cena nového (oficiální německý ceník, přepočteno) | 525 000 Kč |
| Cena ojetého (odhad) | 441 000 Kč - 472 000 Kč |
Generace 2021-2024
| Ročníky | 2021-2024 |
|---|---|
| Typ | Cruiser |
| Oprávnění | A2 s omezením výkonu |
| Motor | 1802 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 67 kW / 91 k |
| Točivý moment | 158 Nm při 3000 ot./min |
| Hmotnost | 345 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 690 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | kardan, manuální |
| Nádrž | 16 l |
| Spotřeba | 6,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 200 km |
| Cena ojetého (odhad) | 381 000 Kč - 445 000 Kč |
Generace 2020
| Ročníky | 2020 |
|---|---|
| Typ | Cruiser |
| Oprávnění | jen A |
| Motor | 1802 cm³, 2 vál. |
| Výkon | 67 kW / 91 k |
| Točivý moment | 158 Nm při 3000 ot./min |
| Hmotnost | 345 kg (pohotovostní) |
| Výška sedla | 690 mm |
| Max. zatížení | bez údajů |
| ABS | ABS |
| Pohon / převodovka | kardan, manuální |
| Nádrž | 16 l |
| Spotřeba | 6,8 l/100 km |
| Dojezd na jednu nádrž | 200 km |
| Cena ojetého (odhad) | 373 000 Kč |
Proč za to stojí
- Plynulý, předvídatelný výkon
- Pohodlný posed
- Nízké sedlo: do 780 mm
Na co si dát pozor
- Málo pohodlný pro spolujezdce
- Krátký dojezd, časté tankování
- Těžký: 230 kg a více
Co zkontrolovat u ojetého
- Servisní historie: razítka a faktury
- Elektrické konektory: koroze, světla, přepínače
- Brzdové kotouče: opotřebení, házení
Podobné motocykly
- Harley-Davidson Fat Bob 1868 cm³ · 69 kW · sedlo 710 mm
- BMW R 18 Classic 1802 cm³ · 67 kW · sedlo 730 mm
- BMW R 18 Roctane 1802 cm³ · 67 kW · sedlo 720 mm
- Harley-Davidson Street Bob 1923 cm³ · 68 kW · sedlo 680 mm
- Harley-Davidson Sport Glide 1745 cm³ · 62 kW · sedlo 680 mm
- Indian Chief 1890 cm³ · 65 kW · sedlo 660 mm
- Harley-Davidson Softail Standard 1745 cm³ · 64 kW · sedlo 680 mm
- Indian Super Chief 1890 cm³ · 65 kW · sedlo 665 mm
Časté otázky
Splňuje BMW R 18 podmínky pro skupinu A2?
Ano, s omezením výkonu na 35 kW: pro skupinu A2 lze omezit motocykl, jehož plný výkon je nejvýše 70 kW (dvojnásobek 35 kW), a tento motocykl má 67 kW.
Jakou výšku sedla má BMW R 18?
720 mm. Zda dosáhnete na zem, záleží i na šířce sedla: vyhledávač to odhadne z vaší výšky a vnitřní délky nohy.
Kolik váží BMW R 18?
345 kg (pohotovostní).
Jakou spotřebu a dojezd má BMW R 18?
Asi 6,8 l/100 km; s nádrží 16 l je to zhruba 200 km, než se rozsvítí kontrolka rezervy.
Údaje od výrobců a z testů; ceny jsou odhady. Konkrétní motocykl si před koupí ověřte.